Przywitanie

By niedziela, 16 lutego, 2014 0

Witajcie,

nazywamy się Robert i Marta. Pomysł na tego bloga zrodził się nagle i niespodziewanie. Tak naprawdę nasza przygoda ze światem wina zaczęła się ponad 1,5 roku temu. Cały czas uważamy się za początkujących adeptów sztuki doboru i smakowania wina, i właśnie do osób takich jak my osób chcemy dotrzeć. Chcielibyśmy dzielić się z Wami naszymi odczuciami przy degustacjach poszczególnych pozycji, może postaramy się wspólnie próbować łączyć wino z jedzeniem. Zależy nam na tym abyście wraz z nami odkrywali nowe kraje i nowe szczepy, które będziemy próbować (bo sami jesteśmy praktycznie na początku drogi).

W nasze wina zaopatrujemy się w okolicznych sklepach, delikatesach i dyskontach, ale czasem odwiedzamy też profesjonalne sklepy z winem. Naszymi najlepszymi pamiątkami z wakacji są regionalne trunki i korki po winach jakie kolekcjonujemy. Mamy więc nadzieję, że będzie ciekawie i różnorodnie. Poszukując win na każdą kieszeń, zapraszamy Was do wspólnej przygody.

Kilka słów o naszych gustach:

Robert: lubię głównie Hiszpanię i Włochy, raczej wina czerwone i dość ciężkie, czyste tempranillo z Rioja to mój faworyt.

Martanie znoszę ciężkich czerwonych win, moje sympatie są ulokowane najbliżej Chianti; w przeciwieństwie do Roberta jestem zupełnym laikiem i częściej wybieram lekkość białego wina.

Dotychczas prowadziliśmy zeszyt z zapiskami podczas degustacji, jednak teraz zaczynamy od naszych obecnych zasobów, która będziemy testować w pierwszej kolejności. Większość z nich to będzie nasz „pierwszy raz”, więc sami z niecierpliwością czekamy na nowe doznania 🙂

– Cantina dei Vini Tipici dell` Aretina Chianti 2011

– Marques de Toledo Crianza 2010

– Marques de Mundaiz Crianza 2010

– Hacienda Uvanis Tempranillo 2012

– False Bay Chardonnay 2012

– Marius Syrah 2010

– Sangiovese Puglia 2012

– Vega del Cega Rosato 2012

– Negroamaro Puglia 2012

– Santola Vino Verde

– Porta Leone Proseco