Pinot Noir z Lidla – Les Chanussots AOC Bourgogne 2012

By poniedziałek, 20 października, 2014 0 , , , ,

zdjęcie(1)Znalezienie Pinot Noir, które wśród internetowych adeptów wina przy okazji dyskusji na temat najnowszej oferty Lidla wzbudziło tyle kontrowersji, nie było łatwe. Na szczęście rodzinne strony nie zawiodły. W lubuskim półki wciąż uginają się pod wszystkimi winami z najnowszej oferty – do wyboru do koloru.

Les Chanussots AOC Bourgogne 2012 kosztuje  24,99 zł. Przyznajmy na początek, że w tej cenie (poza Lidlem) takie wino jest nieosiągalne, dlatego przy ocenie butelki musimy to brać pod uwagę.

W kieliszku wino o delikatnym truskawkowym, transparentnym kolorze, wpadającym nawet w róż. W nosie aromaty liściaste oraz drzewne ale mamy też nieco zarysowanych truskawek. W smaku spora dawka kwasowości, lekkie nuty owocowe, a w finiszu taniny. Brakuje koncentracji.

Robert: Butelka zupełnie nie w moim stylu. Z pogranicza wina i owocowego soku. Ma jednak w sobie nieco klasy i elegancji. W smaku dzięki sporej kwasowości nie sprawiała wrażenia zbyt jednostronnej.

Marta: Trudno pozbyć się wrażenie, że cena ma tu ogromne znaczenie! Dla mnie za proste, ale absolutnie nadaje się do picia, niemalże bezrefleksyjne, delikatne, przyćmione.


Posumowanie:

Zaw cenie o zgrozo 2,5 kadarek (!) można wypić mglistą (ale jednak) namiastkę burgundzkiego pinota.

Przeciwdroższy jedynie o kolejne pół kadarki (może to oszczerstwo posługiwać się takim miernikiem) biały Burgund z Lidla był zdecydowanie lepszy.

Ocenaśrednie+.