Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Win z Kolekcji TiM S.A. – relacja

By środa, 8 października, 2014 0 ,

zdjęcie 4Na początek wielkie dzięki dla Olafa (PoWINOwaci) za informacje o dzisiejszej degustacji importera TiM prowadzonej pod nazwą Misterium Wina – Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Win z Kolekcji TiM S.A. Firma skupia się na winach z przedziału cenowego dostępnego w marketach i sklepach „niespecjalistycznych” – do ok. 30 zł. Przyznam, że byłem pełen obaw i mimo że wieczór potraktowałem z przymrużeniem oka, to udało się znaleźć kilka dobrych pozycji:

Grand Noir GSM (Francja) – to wino doceniła ostatnio Winicjatywa, ze swojej strony również oceniamy je jako dobry wybór, choć śliwkowa owocowość jest prosta i nieskomplikowana, to całość pijalna i przyjemnie skomponowana.

zdjęcie 2Valpolicella DOC Venetto (Włochy) – lekko likierowe owoce, delikatne nuty tytoniu, owocowe z zielono-ziołowym tłem – warte uwagi.

Cono Sur Reserve Merlot (Chile) – ciemne owoce (śliwki i wiśnie) i jak na Merlot dość mocne taniny, przyjemne.

Cono Sur Reserve Cabernet Sauvignon (Chile) – podobnie jak poprzednik mocno owocowy, nieskomplikowany ale w swej prostocie dość przystępny.

Panul Chardonnay Oak Aged Reserva (Chile) – tropikalzdjęcie 5ne owoce królują w butelce, podbite są nutami beczki, nieco płytkie ale pijane.

Oppenheimer Krotenbrunnen Spatlese Rheinhessen (Niemcy) – w nosie nijakie, ale w ustach poza cukrem są nuty moreli, szerokiej publiczności będzie się podobać.

Mainzer Domherr Kabinett Johannes Egberts (Niemcy) – mniej słodkie od poprzednika ale bardziej zniuansowane bo oprócz słodyczy mamy trochę ziół, proste ale kulturalnie zrobione.

Prosta konkluzja –  nawet wśród masowych, marketowych win znajdują się butelki, które można wypić z przyjemnością.

Takich butelek szukajcie!